Infolinia (58) 340 44 00

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1 Czy zostanę poinformowany o zbliżającym się terminie zakonczenia umowy ?

 

Zawiadomienie o zbliżającym się terminie zakończenia umowy wysyłamy do naszych Klientów pocztą listem poleconym na miesiąc przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta. W zawiadomieniu zawarte są wszelkie niezbędne informacje z zakresu zakończenia umowy.

 

2.Kiedy wygasa umowa leasingu?

 

Informacja o dacie zakończenia umowy znajduje się w § 1 umowy leasingu.

 

3.Kiedy nalezy uregulować kwotę wykupu i przesłać wniosek o wykup ?

 

Termin na realizację opcji wykupu jest ściśle określony w Państwa umowie leasingu, zwykle jest to 7 lub 30 dni od daty wygaśnięcia umowy. Przypominamy jednak, że zgodnie z Ogólnymi warunkami umowy leasingu Klient po zakończeniu umowy zobowiązany jest niezwłocznie zwrócić przedmiot umowy Finansującemu. Aby uniknąć koniecznosci zwrotu przedmiotu leasingu zalecamy dokonanie wpłaty kwoty wykupu na kilka dni przed wygaśnięciem umowy.

 

4. Kiedy otrzymam dokumenty stanowiące ze jestem włascicielem samochodu?

 

Wystawienie faktury sprzedaży nastąpi niezwłocznie po wpływie na nasze konto kwoty wykupu, jednakże nie wcześniej niż jeden dzień po wygaśnięciu umowy leasingu, pod warunkiem zostana spełnione wszystkie warunki umowy. Komplet dokumentów dotyczących sprzedaży przedmiotu (faktura VAT, karta pojazdu) zostaną przesłane do Państwa listem poleconym.

 

6.Nie dokonałem wykupu w terminie - co sie dzieje z moją umową ?

 

Informujemy , że w przypadku nie zrealizowania opcji wykupu, winni Państwo niezwłocznie po wygaśnięciu umowy leasingu, na własny koszt i ryzyko zwrócić Finansującemu przedmiot leasingu.

 

7. Jak rozstrzygana jest kwestia ubezpieczenia przy realizacji wykupu?

 

W przypadku polisy zawartej przez Grupę Masterlease, której koszt był na Państwa refakturowany odrębną fakturą, po dokonaniu wykupu polisa ta jest automatycznie przepisywana na Państwa jako dotychczasowego użytkownika.

 

Jeżeli polisa wygasa po wygaśnięciu umowy leasingu, a co za tym idzie, istnieje możliwość realizacji wykupu przed wygaśnięciem polisy i Klient ten wykup zrealizuje Grupa Masterlease sprzedaje samochód i nie przedłuża polisy.

 

Jeżeli polisa do Państwa samochodu wygasa przed datą wygaśnięcia umowy wznowienia nowej polisy staramy się uzgadniać indywidualnie z Klientem.

 

8. Na jakiej podstawie mam dokonać zapłaty kwoty wykupu ?

 

 

 

Zapłata kwoty wykupu nastepuje w opraciu o § 5 umowy leasingu. O kwocie przypominamy Państwu w zawiadomieniu o zakonczeniu umowy, które jest do Państwa wysyłane na miesiąc przed zakończeniem umowy.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×