Infolinia (58) 340 44 00

Co to jest wartość rezydualna (resztowa)?

Wartość rezydualna (residual value) to spodziewana wartość środka trwałego lub pozostałości po nim po okresie jego użyteczności (amortyzacji). Ustawa o rachunkowości odnosi się do wartości rezydualnej mówiąc, iż możliwe jest ewentualne (a więc nieobowiązkowe) wzięcie pod uwagę ceny sprzedaży netto pozostałości po środku trwałym w momencie jego likwidacji. MSSF stawiają sprawę jasno: amortyzacja dokonywana jest od wartości kosztu nabycia środka trwałego do jego wartości rezydualnej. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której wartość rezydualna byłaby nieistotna w stosunku do kosztu nabycia środka trwałego. Wartość rezydualna jest kwotą, za którą możliwe jest nabycie przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy. W przypadku leasingu finansowego (w rozumieniu przepisów podatkowych) własność przedmiotu leasingu przechodzi na finansującego po zakończeniu umowy automatycznie bez żadnych dodatkowych opłat. W umowach wynajmu długoterminowego, leasingu finansowego i leasingu operacyjnego wartość rezydualna wpływa na wysokość miesięcznych rat.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×