Infolinia (58) 340 44 00

Zyskowny kwartał Grupy Masterlease

5 Listopad 2014

Zyskowny kwartał Grupy Masterlease

  • Zysk netto Grupy  zwiększył się po trzech kwartałach 2014 r do 53 mln zł, czyli o ponad 67% w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r.
  • Giełdowa Grupa nadal rośnie szybko w porównaniu do rynku CFM (usługi zarządzania flotą)  - w III kwartale zanotowała wzrost zysku r/r aż o 70%.
  • Skonsolidowany wynik na działalności CFM podniósł się w trzecim kwartale r/r o 32% - do 23,3 mln zł

 

 

mln zł

I-III kw. 2014

I-III kw.  2013

III kw. 2014

III kw. 2013

Zysk brutto

63,4

43,3

13,9

11,1

Zysk netto

53

31,6

10,9

6,4

Zysk netto na akcję* (zł)

4,45

3,95

0,92

0,80

Wynik na działalności CFM

74,4

67,7

23,3

17,6

*w danym okresie

– Po raz kolejny udowodniliśmy rynkowi, że Grupa Masterlease to ciekawa i zyskowna inwestycja. Wyniki po trzech kwartałach są znacznie lepsze niż w analogicznym okresie 2013 roku, i nawet wyłączając zdarzenie jednorazowe w postaci rozwiązania rezerwy w II kwartale pokazują, że rynek nam sprzyja. Specjaliści oceniają perspektywy dla naszej branży jako bardzo dobre, a ja mogę ze swojej strony zapewnić, że Masterlease będzie aktywnie korzystał na tej koniunkturze - mówi Jerzy Kobyliński, Prezes Zarządu Prime Car Management.

 

Zysk netto Grupy po trzech kwartałach wyniósł 53 mln zł i był wyższy od osiągniętego rok wcześniej o 67%. – Wysoka dynamika rok do roku jest po części wynikiem rozwiązania rezerwy, jednak III kwartał nie był już obciążony wydarzeniami jednorazowymi, a wzrost zysku netto wyniósł aż 70%. O tym, że III kwartał to bardzo udany dla nas okres, świadczy także wzrost o 32% rok do roku wyniku na działalności CFM. To pokazuje, że obrana przez nas strategia mocnego postawienia na segment małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozwój usług dodanych przynosi satysfakcjonujące efekty – tłumaczy Jakub Kizielewicz, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy Prime Car Management.

            W większości produktów Grupa Masterlease osiągnęła po trzech kwartałach wyższe marże niż rok wcześniej – i tak marża serwisowa wzrosła o ponad 50%, a ubezpieczeniowa o prawie 35%. Podobnie jak w poprzednim kwartale nieznaczny spadek stał się udziałem marży finansowej, co jest wynikiem obniżki stóp procentowych. – Rekompensujemy to niższymi kosztami pozyskania kapitału obrotowego, co jest zasługą zawarcia aneksu do umowy kredytowej z naszymi bankami – dodaje J. Kizielewicz.

            Rynek wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce stabilnie rośnie – w III kwartale zwyżka wyniosła ok. 7,5%. – Podtrzymujemy nasze przewidywania odnośnie do dalszego wzrostu całego rynku. Chcemy to wykorzystać i rosnąć szybciej niż konkurenci. Jeśli chodzi o liczbę nowych rejestracji aut osobowych w branży CFM w tym roku, Grupa Masterlease jest liderem – mówi Konrad Karpowicz, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Prime Car Management.

            – Jestem przekonany, że nasi akcjonariusze i inwestorzy giełdowi mogą być zadowoleni z wyników Grupy w III kwartale br. Wzrost zysku na akcję po trzech kwartałach rok do roku o prawie 13% daje solidne podstawy do oczekiwania atrakcyjnej dywidendy, którą zapowiadaliśmy podczas oferty publicznej – podsumowuje J. Kobyliński.

***

O Grupie Masterlease

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe
i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management („CFM”). Pod względem liczebności floty pojazdów Grupa Masterlease jest jednym z liderów na rynku usług CFM w Polsce [1] oraz jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe. Na dzień 31 grudnia 2013 r.,
flota Grupy Masterlease obejmująca usługi leasingu i usługi CFM liczyła 23.482 pojazdów.
W roku 2013, Grupa Masterlease sfinansowała ponad 8.300 samochodów o łącznej wartości przekraczającej 520 mln zł. Dzięki temu Grupa Masterlease uzyskała przychody
w wysokości  ponad 557 mln zł oraz zysk brutto w kwocie ponad 59 mln zł. Według danych na dzień 31 grudnia 2013 r., Grupa Masterlease jest największym pod względem liczby klientów i drugim największym pod względem liczebności floty podmiotem świadczącym usługi CFM
w Polsce. Według danych na koniec 2013 r. [2] udział Grupy Masterlease w rynku usług CFM
w Polsce (według liczebności floty) wyniósł 13,5%.

www.masterlease.pl         www.primecar.pl

[1] Źródło: Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów; Keralla Research

[2] Źródło: Keralla Research.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×