Infolinia (58) 340 44 00

Spółka Prime Car Management S.A. opublikowała prospekt emisyjny

19 Marzec 2014

Spółka Prime Car Management S.A. opublikowała prospekt emisyjny

Prime Car Management S.A. („Spółka”), jednostka dominująca Grupy Masterlease, jednego z liderów polskiego rynku leasingu pod względem wielkości floty pojazdów, opublikowała dziś prospekt emisyjny w związku z ofertą publiczną akcji Spółki („Prospekt”). Prospekt jest dostępny w wersji elektronicznej na stronach internetowych Spółki ( www.primecar.pl) i Oferującego, tj. Banco Espirito Santo de Investimento, S.A. Spółka Akcyjna, Oddział w Polsce ( www.esinvestment.pl).

- Grupa Masterlease to jeden z liderów polskiego rynku leasingu i zarządzania flotą pod względem wielkości floty. Niejednokrotnie realizowaliśmy pionierskie projekty oferując klientom w Polsce usługi optymalnie dostosowane do ich potrzeb. Teraz jako pierwszy podmiot z tej branży staniemy się spółką publiczną. – mówi Jerzy Kobyliński, prezes Zarządu Spółki –Status spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., a więc pełna transparentność i spełnianie wymogów z tym związanych z pewnością wzmocni naszą markę i będzie wsparciem dla dalszego rozwoju Grupy Masterlease.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management („CFM”). Pod względem liczebności floty pojazdów Grupa Masterlease jest jednym z liderów na rynku usług CFM w Polsce [1] oraz jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe. Na dzień 31 grudnia 2013 r., flota Grupy Masterlease obejmująca usługi leasingu i usługi CFM liczyła 23.482 pojazdów. W roku 2013, Grupa Masterlease sfinansowała ponad 8.300 samochodów o łącznej wartości przekraczającej 520 mln zł. Dzięki temu Grupa Masterlease uzyskała przychody w wysokości ponad 557 mln zł oraz zysk brutto w kwocie ponad 59 mln zł. Według danych na dzień 31 grudnia 2013 r., Grupa Masterlease jest największym pod względem liczby klientów i drugim największym pod względem liczebności floty podmiotem świadczącym usługi CFM w Polsce. Według danych na koniec 2013 r. [2] udział Grupy Masterlease w rynku usług CFM w Polsce (według liczebności floty) wyniósł 13,5%.

[1] Źródło: Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów; Keralla Research

[2] Źródło: Keralla Research.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×