Infolinia (58) 340 44 00

Masterlease z kolejnym rekordem

30 Lipiec 2013

Rok 2013 to dla Masterlease czas spektakularnych sukcesów zarówno w zakresie wyników sprzedaży, jak i ilości obsługiwanych samochodów.

- Już początek roku był dla nas bardzo obiecujący. W I kwartale, pod względem sprzedaży, odnotowaliśmy tempo rozwoju znacznie wyższe od całego rynku leasingu pojazdów. Był to wzrost na poziomie blisko 40% - komentuje Jerzy Kobyliński, Prezes Zarządu Masterlease. Obecnie jesteśmy na półmetku roku 2013 a nasz wynik wygląda jeszcze bardziej okazale. Porównując wartości finansowania udzielonego klientom w pierwszych półroczach 2012 i 2013, odnotowujemy wzrost na poziomie 76%. To kolejny rekord dzięki któremu Masterlease plasuje się na pozycji najdynamiczniej sprzedającej spółki w sektorze leasingu pojazdów.

 

- W osiągnięciu tak spektakularnych wyników pomogło przejęcie flot spółek BAWAG i

Pol-Mot. Zakupy spółek są elementem strategii akwizycyjnej Masterlease, którą mamy zamiar kontynuować. Komentuje Jakub Kizielewicz, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy Masterlease.

 

Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu, podsumowującymi sprzedaż za pierwsze półrocze tego roku, firmy leasingowe sfinansowały w tym okresie ponad 55 000 samochodów osobowych oraz dostawczych. Ich wartość wyniosła przeszło 5,2 mld zł. Wyniki te w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2012 wskazują na wzrost całej raportowanej przez Związek branży o 9,1 % pod względem wartości finansowanych środków, a o 8,5% pod względem ich liczby.

 

Grupa Masterlease w I półroczu 2013 w ujęciu ilościowym sfinansowała 4814 aut osobowych i dostawczych. To prawie 70% więcej samochodów niż w I półroczu roku 2012. Tym samym firma osiągnęła dynamikę wzrostu wartości i wielkości floty ponad ośmiokrotnie wyższą niż cała branża.

 

- Nasze wyniki obrazują obecną tendencje na rynku, czyli wzrost zainteresowania wynajmem samochodów służbowych. Klienci oczekują kompleksowej oferty finansowania, serwisu i zarządzania ich flotami. Nasza oferta, którą stale ulepszamy wydaje się najlepiej odpowiadać na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku – ocenia Prezes Kobyliński.

 

Na koniec czerwca 2013 liczba aktywnych samochodów we flocie Masterlease wynosiła 23 161 sztuk.

Firma od 2005 roku niezmiennie utrzymuje pozycję lidera branży Car Fleet Management zarządzając największą flotą w kraju.

Celem Masterlease jest utrzymywanie aktualnej dynamiki i osiągnięcie pozycji lidera w branży CFM w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×