Infolinia (58) 340 44 00

Jak wybrać najlepszego partnera biznesowego?

12 Grudzień 2019

Z operatorem leasingu, czy wynajmu samochodu zwykle wiążesz się na kilka lat. Dlatego nie kieruj się wyłącznie ceną miesięcznej raty. Szybko możesz odkryć, że nie było warto...

Bezpieczniej jest spojrzeć na firmę z lotu ptaka, aby zrozumieć jej dotychczasowe działania. Dzięki temu dowiesz się, czy faktycznie jest to wiarygodny i godny zaufania partner biznesowy.

Bez względu na to, czy interesuje nas leasing, czy wynajem długoterminowy, pierwszym krokiem będzie sprawdzenie, która firma oferuje wybrany produkt finansowy. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszyscy operatorzy CFM są tacy sami.

Każdy będzie nas zapewniał, że jest ekspertem w kwestii finansowania samochodów i ma dla nas najlepszą ofertę. Nic w tym dziwnego!

Tak jest przecież w niemal każdej branży i jako przedsiębiorcy jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Dlatego na początku skupimy się na porównaniu warunków finansowych otrzymanych ofert.

Wiadomo, że dla każdego przedsiębiorcy niski koszt utrzymania floty jest kluczowym czynnikiem przy wyborze firmy, która będzie ją finansowała. Bezpieczniej jest jednak sprawdzić jeszcze kilka innych elementów, dzięki którym upewnimy się, że postawiliśmy na właściwego konia.

Wybieraj partnera z renomą i skalą działania

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, od kiedy dana firma istnieje i czy jest znana na rynku. To podstawowe informacje określające doświadczenie partnerów biznesowych w niemal każdej branży.

Jednak w przypadku operatorów CFM warto sprawdzić jeszcze kilka innych elementów. Ważne na pewno będzie, czy firma należy do dużej grupy kapitałowej.

Przedsiębiorcy chcą najczęściej korzystać z usług dużych i znanych firm na rynku, znajdujących się w dobrej kondycji finansowej. Głównie dlatego, że to najczęściej właśnie najwięksi operatorzy oferują leasingobiorcy najkorzystniejsze warunki oraz przejrzyste standardy współpracy.

Cennymi informacjami będą również te, dotyczące liczebności floty. Warto sprawdzić, ile pojazdów sfinansował dany operator w obecnym i minionym roku. A także, jaka jest łączna wielkość floty.

Duża flota, to jasny sygnał, że firma nie tylko długo działa na rynku, ale może też pochwalić się odpowiednim doświadczeniem. Pracowników tej firmy trudno będzie zaskoczyć nieprzewidzianą sytuacją, bo będą mieli wypracowane standardy działania w różnorodnych przypadkach.

Stawiaj na ekspertów

Wiadomo, że w każdej sytuacji biznesowej chcemy mieć poczucie, że naszym partnerem jest firma czy podmiot, który jest specjalistą w swojej dziedzinie.

Jest to szczególnie ważne w przypadku wynajmu długoterminowego. W tym modelu współpracy wypożyczamy samochód i wybrane przez nas usługi dodatkowe, jak np. pakiet serwisowy lub ubezpieczenie.

Dlatego jeżeli interesuje nas finansowanie samochodu osobowego, warto wybrać firmę specjalizującą się w leasingu lub wynajmie długoterminowym samochodów do 3,5 ton.

Analogicznie, jeżeli chcemy pozyskać finansowanie samochodu ciężarowego lub sprzętu rolniczego, najlepiej wybierać tych operatorów leasingowych, u których te pojazdy stanowią główną ofertę.

Sprawdź oferowany pakiet usług dodatkowych

Ta kwestia może być kluczowa, jeżeli interesuje nas finansowanie większej liczby samochodów i liczymy na to, że operator leasingowy wesprze nas w zarządzaniu tymi pojazdami.

Warto przeanalizować ofertę również pod kątem usług dodatkowych, jak:

  • przeglądy okresowe,
  • obsługa serwisowa,
  • sezonowa wymiana opon,
  • pełen pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego wraz z likwidacją szkód,
  • zarządzanie kartami paliwowymi, czy
  • nadzór nad stanem pojazdów.

Tym bardziej, że zarządzanie flotą samochodów to duża odpowiedzialność. Popełnione błędy mogą sporo kosztować, więc lepiej ich unikać. Dlatego dobrze jest mieć w tym zakresie wsparcie wyspecjalizowanej firmy leasingowej.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×