Infolinia (58) 340 44 00

Ekologiczne biuro

Każdego dnia w pracy zużywamy mnóstwo energii, papieru i wody, nie myśląc nawet o tym, jaki ma to wpływ na nasze środowisko.
Pomyśl zatem, jak wiele dobrego możesz zrobić dla środowiska każdego dnia, nie wychodząc nawet zza biurka:

  1. Oszczędzaj drzewa – drukuj tylko to co konieczne. Stosuj druk dwustronny, dostosowuj marginesy tak, aby na jednej stronie zmieścić jak najwięcej treści.
  2. Gaś czerwone lampki – nie pozostawiaj urządzeń biurowych w tzw. trybie uśpienia. W przypadku drukarek średnio 93 proc. prądu idzie na czuwanie, a jedynie 7 proc. na drukowanie.
  3. Mniej światła – korzystaj ze sztucznego oświetlenia tylko wtedy, kiedy to konieczne. Gaś światło, jeśli nikt nie przebywa w pomieszczeniu.
  4. Telefon naładowany? – ładowarkę wyjmij z gniazdka! Jeśli tylko odłączysz telefon od ładowarki, to ona dalej będzie zużywać prąd i powodować niepotrzebną emisję CO2.
  5. Weź głęboki oddech – tak często jak to możliwe rezygnuj z klimatyzacji na rzecz świeżego powietrza. Otwieraj okna, wietrz biuro.
  6. Zbieraj makulaturę – zamiast zapychać kosze stertami przeczytanych gazet, zbieraj je i oddaj na makulaturę lub wrzuć do specjalnych pojemników do segregacji.
  7. Kawa czy herbata? - napoje zaparzaj po pierwszym ugotowaniu wody - nie gotuj jej po dwa-trzy razy! Gdyby wszyscy Europejczycy gotowali tyle wody, ile potrzebują, czyli średnio o 1 litr wody dziennie mniej, zaoszczędzona energia mogłaby zasilić jedną trzecią oświetlenia ulicznego w Europie.
  8. Nie lej wody – zakręcaj cieknące krany i używaj tylko tyle wody, ile rzeczywiście potrzebujesz.
  9. Graj w zielone – dbaj o kwiaty doniczkowe w biurze, a zobaczysz, że poczujesz się lepiej w ich towarzystwie.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×