Infolinia (58) 340 44 00

Ekojazda

Przyłącz się do Programu Masterlease Go Green – naucz się prowadzić samochód, szanując środowisko.

Ekojazda jest techniką jazdy pozwalającą na zredukowanie zużycia paliwa, dzięki nie przekraczaniu ekonomicznej prędkości pojazdu - jadąc na najwyższym biegu, gdy silnik nie osiągnął maksymalnego momentu obrotowego.

Stosowanie takiej techniki jazdy zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, natężenie hałasu, stres kierowcy, a w efekcie liczbę wypadków samochodowych. Zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo ruchu oraz komfort podróży.

Podstawowe zasady ekojazdy:

  • Jedź na najwyższym możliwym biegu, na najniższych możliwych obrotach.
  • Włączaj wyższy bieg najpóźniej po osiągnięciu 2500 obrotów na minutę w samochodzie z silnikiem benzynowym oraz 2000 obrotów w przypadku samochodu z silnikiem diesla.
  • Przyspieszaj dynamicznie tylko, jeśli warunki pogodowe i drogowe na to pozwalają, wciskając dynamicznie pedał gazu do 3/4 głębokości.
  • Nie jedź na luzie - jeśli planujesz zatrzymanie lub spowolnienie ruchu, tocz się na biegu, bez naciskania pedału gazu.
  • Ograniczaj opory toczenia m.in. poprzez dbanie o prawidłowe ciśnienie w oponach. Raz na miesiąc sprawdzaj ciśnienie w oponach.
  • Bądź przewidujący i unikaj zbędnych przyspieszeń i hamowań.
  • Rozpoczynaj jazdę bezpośrednio po zapaleniu silnika i wyłączaj go, gdy robisz postój dłuższy niż minuta.
  • Pamiętaj o tym, aby utrzymywać samochód w dobrym stanie, regularnie sprawdzaj poziom oleju.
  • Używaj klimatyzacji tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×