Infolinia (58) 340 44 00

Masterlease rośnie dynamiczniej niż rynek

13 Maj 2013

I kwartał tego roku to mocny akcent w polityce handlowej Masterlease. Wzrost sprzedaży na poziomie 40% to rekordowy wynik, którym Masterlease plasuje się na pozycji najdynamiczniej sprzedającej spółki w sektorze leasingu pojazdów.

Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu podsumowującymi sprzedaż za pierwszy kwartał tego roku firmy leasingowe sfinansowały w tym okresie blisko 27 000 samochodów osobowych oraz dostawczych. Ich wartość przekroczyła 2,4 mln zł. Wyniki te w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2012 wskazują na wzrost całej raportowanej przez Związek branży o 5,5% pod względem wartości finansowanych środków, a o 9,7% pod względem ich liczby.

Jednocyfrowy stabilny wzrost rynku to dla branży sytuacja prognozowana jeszcze w końcówce minionego roku.
Rekordowo spektakularne są natomiast dwucyfrowe wzrosty dynamiki sprzedaży poszczególnych spółek leasingowych. W sektorze finansowania samochodów osobowych i dostawczych najwyższą dynamikę odnotowała Masterlease, która w I kwartale 2013 w ujęciu ilościowym sfinansowała 2068 aut. To ponad 40% więcej samochodów niż w I kwartale roku 2012. Tym samym firma osiągnęła dynamikę blisko 4-krotnie wyższą niż cała branża.

Z kolei w ujęciu wartościowym Masterlease finansując auta o łącznej wartości przekraczającej 123 mln zł, odnotowała wzrost w stosunku do analogicznego okresu o blisko 35%. To niemal 7 razy wyższa dynamika niż ta odnotowana w I kwartale 2013 łącznie przez wszystkie spółki zrzeszone w Związku Polskiego Leasingu.

- Dobry, mocny początek tego roku to efekt naszej długofalowej strategii pracy nad konkurencyjną ofertą. Przekonstruowujemy ją zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Wymaga to wytężonej pracy i usprawnienia wielu procesów w firmie, a także uwzględnienia specyfiki branży i uwarunkowań gospodarczych. Dzięki tym działaniom mamy najlepszą ofertę na rynku  - komentuje Konrad Karpowicz, Dyrektor Handlowy Masterlease.

Ponadto w lutym tego roku Masterlease przejął  spółkę leasingową BAWAG Leasing & Fleet Polska Sp. z o.o. Wraz z jej zakupem, całkowita flota Masterlease powiększyła się o blisko 1000 kolejnych samochodów. Zakup spółki jest elementem strategii akwizycyjnej Masterlease i istotnym krokiem do umocnienia silnej pozycji firmy na rynku w Polsce. Na koniec marca 2013 liczba aktywnych samochodów we flocie Masterlease przekroczyła 23.000 sztuk. Obecnie Masterlease pracuje nad przejęciem kolejnego portfela kontraktów CFM. Celem Masterlease jest zbudowanie rentownej, dynamicznej firmy, będącej liderem w branży car fleet management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Kontakt z COK

Zapytaj o ofertę

Oferta: (58) 58 58 168

BOK: (58) 340 44 01

E-mail: centrala@masterlease.pl

* Pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celu ewentualnego zawarcia umowy leasingu, w celach marketingowych, oraz na umieszczenie ich w bazach adresowych firm Futura Leasing S.A., Prime Car Management S.A. oraz Masterlease sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, Dz. U.97 Nr133 poz. 883)

Wypełniając niniejszy formularz i udostępniając adres elektroniczny, wyrażam zgodę, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zmianami), na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym ofert handlowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×